19.02.2019. Utorak

 
PARTNERI
Subotica
Subotica
Sportski savez Srbije
Sportski savez Srbije
Sportski savez Vojvodine
Sportski savez Vojvodine
Olimpijski komitet Srbije
Olimpijski komitet Srbije
Fudbalski savez Srbije
Fudbalski savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Odbojkaški savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Rukometni savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Vaterpolo savez Srbije
Izabrani najbolji sportisti Subotice
22.12.2018.

Izabrani su najbolji sportisti grada u akciji Sportista godine Subotice koja traje od 1961. godine, a zajedno je sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine“.

Žiri sastavljen od bivših dobitnika najvrednije nagrade u akciji Sportista godine odabrao je najbolje pojedince u pionirskoj, juniorskoj, seniorskoj konkurenciji, najbolje sportske klubove Grada, kao i dobitnike posebnih priznanja, odnosno potvrdio jubileje. Svečano proglašenje biće održano u četvrtak, 27. decembra, u 18 sati, u Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici

Spisak dobitnika:

PIONIRI:

  1. Danilo Dulić - plivanje 
  2. Filip Kulić - gimnastika 
  3. Lara Virc - tenis 
  4. Nina Šabić - gimnastika 
  5. Miona Petra Knežević - mačevanje 
  6. Maksim Puškar - atletika 
  7. Patrik Heder - dizanje tegova 
  8. Aleksandar Čokić - stoni tenis 
  9. Mateja Borojević - džudo 
  10. Mark Perčić - biciklizam 

JUNIORI:

  1. Nora Bognar - sportsko penjanje 
  2. Leona Rogić - umetničko klizanje 
  3. Noemi Vakula - gimnastika 
  4. Viktor Haško - dizanje tegova 
  5. Mihajlo Milić – boks 
  6. Adriel Hajagoš – plivanje 
  7. Ana Miković - veslanje 
  8. Jovana Vukas - atletika 
  9. Uroš Kojadinović – rukomet 
  10. Stefan Dulić – odbojka 

SENIORI:

  1. Davor Štefanek - rvanje 
  2. Andrej Barna - plivanje 
  3. Tamaš Kajdoči - dizanje tegova 
  4. Nemanja Ćalasan – fudbal 
  5. Ervin Rožnjik - dizanje tegova 
  6. Dijana Šefčić - atletika 
  7. Bojana Kljajić - mačevanje 
  8. Stefan Kostadinović - stoni tenis 
  9. Miljan Milović - odbojka 
  10. Veljko Gligorić - boks 

KLUBOVI:

  1. Ženski fudbalski klub Spartak 
  2. Fudbalski klub Spartak Ždrepčeva krv 
  3. Muški odbojkaški klub Spartak. 

POSEBNA PRIZNANJA:

  • Tenis klub Spartak – Juniorske selekcije 
  • Gabor Sagmajster – proglašen za legendu Dakara (deset završenih Dakar relija) 
  • Ognjen Meškov – prvak Srbije i Evrope u para tekvandou 

JUBILEJI:

  • Ferenc Kiš – 50 godina rada u Klubu dizača tegova Spartak 
  • Lazar Jaramazović - 10 godina rada u reosnovanom Mačevalačkom klubu Spartak 
  • Tomislav Zvekanović – 65 godina u veslanju 
  • Rade Grabovac - 45 godina aktivno u rvanju i za 25 godina Rvačkog kluba Aleksandrovo 
  • Josip Fazekaš – 45 godina trenerskog rada u fudbalu 
  • Klub dizača tegova Spartak – 70 godina postojanja 
  • Karate klub Okinava – 25 godina postojanja 
  • Fudbalski klub Lokomotiva – 60 godina postojanja 
  • Fudbalski klub Udarnik – 70 godina postojanja
  Share on Facebook